Skip to content

Duyurular

Okurlarımıza ve Gönül Dostlarımıza Teşekkür Ediyoruz

Saygıdeğer Dostlar;

Sitemize gelen tüm mektup ve yorumları dikkatle okuyoruz.

İlginize candan teşekkür ederiz.

Sitemizin iletişim formu üzerinden mesaj gönderen bazı okurlarımız; yapılan bağışların duyurulmasının “gösteriş” amaçlı olduğunu düşündüklerini ifade etmiştir.

Bilindiği gibi, demokratik toplumlarda –hakaret içermedikçe- herkes düşüncesini özgürce ifade etmekte serbesttir. Bu yorumları saygıyla karşılıyoruz. Ancak yanlış anlaşılmalara yol açmamak için bu konuda bir açıklama yapmayı uygun bulduk:

Değerli varlığımız, hayırsever insan merhum Salih Tatlıcı’nın “insanlara yardım edin” vasiyetine istinaden, Sayın Nurten ve Uğur Tatlıcı yıllardır, bu sitede yer alan hayır işlerinden çok daha fazlasını yapmıştır ve yapmaya devam etmektedirler.

Dayanışma ve yardımlaşmanın örf ve adetlerimizdeki önemini her zaman kalben hissetmekte olan Sayın Nurten ve Uğur Tatlıcı; milliyet, din, ırk, coğrafi bölge ayırt etmeksizin, başta kız çocuklarının eğitimi olmak üzere, engellilere ve yardıma muhtaç herkese, savaş mağduru çocuklara, yaşlılara, doğayı korumaya yönelik tüm çalışmalara her zaman destek olmaya gayret etmişlerdir. Bu desteklerini bir insanlık görevi olarak bundan sonra da sürdürmeye devam edeceklerdir.

Bu sitede yer alan duyurular, Sayın Nurten ve Uğur Tatlıcı’nın yaptığı bağışların sadece bir kısmıdır.

Bu duyuruların yayınlanmasının tek amacı, okurlarımızı hayır işlerine özendirmek, gerek ülkemizde gerekse tüm dünyada hiçbir ayrım yapmadan yardıma muhtaç tüm insanlara destek olan her biri değerli bu tür kurumlara daha çok yardım yapmaya teşvik etmektir.

 

Nitekim tarafımıza ulaşan bazı teşekkür mektuplarından okuduğumuz kadarıyla, bağış yaptığımız kurumları araştırıp takip eden bazı okurlarımızın aynı kurumlara bağış yaptıklarını gözlemlemiş olmaktan büyük mutluluk duymaktayız.

Bu vesile ile tüm okurlarımıza ve gönül dostlarımıza teşekkür ediyoruz.

Saygılarımızla arz ederiz.

 

SalihTatlıcıVakfı.org