Skip to content

Duyurular

Ukrayna’da Yaşanan Trajedi Yüreğimizi Parçalıyor…

Değerli Dostlar,

Savaşlarda ne yazık ki en çok yaşananlardan habersiz masum çocuklar acılar çekip, bedeller ödüyorlar. Evlerinde oyunlar oynayan, okullarında ders çalışan çocuklar ilk def’a karşılaştıkları olağanüstü bir panik ortamında ne olduğunu anlamadan apar topar en yakındaki sığınaklara götürülüyorlar.

Değişik medya kanallarında izlediğimiz görüntülerdeki bakışlar, korkuyu, mahrumiyeti ve üzüntüyü net bir şekilde anlatıyor. Arkalarında bombalanmış okulları ve kreşleri bırakıyorlar. Çocuklar artık sokaklarda bahçelerde oynamak yerine, soğuk kış koşullarında hayatta kalma mücadelesi veriyor. Ailesinden ayrı düşen çocuklar da var. Sığınakta dünyaya gelen bebekler herkes için umut oluyor.

Ukrayna’nın çocukları şimdi barış için dua ediyorlar…

Savaşın bir an önce bitirilip, sorunun diplomatik yöntemlerle çözülüp, barışın gelmesini yürekten arzu etmekten başka bir şey ne yazık ki elimizden gelmiyor.

Savaştan en fazla etkilenen zor durumdaki Ukrayna’lı çocuklar ve diğer yardıma muhtaç Ukraynalılar için yardım kampanyalarına desteğimizi sürdüreceğimizi kamuoyuna saygıyla duyurur, tüm hayırsever gönül dostlarımızı yardıma muhtaç Ukraynalılara destek olmaya davet ediyoruz.

 

Nurten & Uğur Tatlıcı