Ukrayna’daki İhtiyaç Sahibi Kedi ve Köpekler İçin Bağışta Bulunduk

Ukrayna’da ihtiyaç sahibi kedi ve köpekler için çalışmalar yapan, Şubat 2012’nin başından itibaren onların esenliklerine ve güvenliklerine katkıda bulunmak için uluslar arası alanda büyük çaba gösteren “HAPPY PAW” (Mutlu Pati) isimli organizasyona Salih Tatlıcı Vakfı olarak bağışta bulunduk.

Evsiz kedi ve köpeklerin kaderini önemseyerek yardım etmek insanlık görevidir

Bağışla ilgili olarak Vakfımız Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Tatlıcı; Vakıf olarak Ukrayna’daki savaş mağdurlarına daha önce yardımlar yapmıştık. Bu defa Ukrayna’daki ihtiyaç sahibi hayvanlar için çaba gösteren, evsiz kedi ve köpeklerin kaderini önemseyen uluslar arası bir organizasyon olan HAPPY PAW’a, savaş bölgesinde zor durumda bulunan kedi ve köpeklere kuru gıda yardımı yapılması amacıyla destek verdik.” dedi.

“Happy Paw” hakkında

HAPPY PAW, doğrudan insan etkisi altındaki hayvanlar için acı çeken, muhtaç hayvanları kurtaran ve koruyan küresel hayvan refahı organizasyonudur.

Happy Paw’ın yardım yolu, 2012 yılında Ukrayna’da barınakların sahiplenilmesi ile başladı ve sonunda çok sayıda proje ve girişime dönüştü.

Öğrenciler arasında sokak hayvanlarına insanca muameleyi teşvik ettiler. Kurdukları arama sistemi ile kaybolan ve bulunan evcil hayvanları geri getirmek için çalıştılar. Happy Paw (Mutlu Pati) tüm Ukrayna’ya yayıldı. “Biyoetik” projesi Ukrayna’daki faaliyetlerini genişletti.

Bu alanda belirtilen bağışlar ve yardım projeleri, vakfımızın kurucusu Nurten Tatlıcı ve onun değerli oğlu Uğur Tatlıcı tarafından, 2009 yılında ebediyete uğurladıkları, ismi vakfımız ile yaşamaya devam eden yardımsever insan merhum Salih Tatlıcı anısına ve onun yardımseverliğini kendi benliklerinde yaşatmak için yapılmıştır.