Dünyamızı Güzelleştiren Tüm Annelerin Anneler Gününü Kutluyoruz

Varlığı ile bizlere güç veren, desteğini bizden esirgemeyen, hayatımızın her alanında özveriyi, sevgiyi ve duyarlılığı temsil eden ve geleceğimizin mimarı olan tüm annelerin “Anneler Günü” kutlu olsun.

Vakıf olarak; Ukrayna’da savaş tırmanırken en fazla risk altında olan kadınların ve kız çocuklarının hayatını kurtarmak için faaliyette bulunan, ülke genelinde ihtiyaç sahibi insanlara hayat kurtaran hizmetlerin dağıtımını artırmak için tüm dünyadan yardım bekleyen uluslararası  “United Nations Population Fund” (UNFPA) kurumuna bağışta bulunduk. Vakfımıza adıgeçen kurum tarafından bağışla ilgili olarak teşekkür mektubu sunuldu.

United Nations Population Fund (UNFPA)

UNFPA, 1969’da Birleşmiş Milletler Nüfus Faaliyetleri Fonu olarak faaliyete geçmiştir; aynı yıl Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, “ebeveynlerin, çocuklarının sayısını ve aralarına özgürce ve sorumlu bir şekilde karar verme hakkına sahip olduğunu” ilan etmiştir. Adı 1987 yılında Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu olarak değiştirilmiştir.

UNFPA’nın amacı, gönüllü aile planlaması, anne sağlığı hizmetleri ve kapsamlı cinsellik eğitimi de dahil olmak üzere yüksek kaliteli cinsel sağlık ve üreme sağlığı hizmetlerine erişebilmeleri için başta kadınlar ve gençler olmak üzere herkesin cinsel ve üreme haklarını ve seçimlerini sağlamaktır.

1994 yılında Kahire’de düzenlenen Uluslararası Nüfus ve Kalkınma Konferansı (ICPD), kadınların güçlendirilmesini ve özerkliğini sürdürülebilir ekonomik ve sosyal ilerlemenin temeli haline getirmiştir. Kahire’deki 179 hükümet tarafından kabul edilen ICPD Eylem Programı ve 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Gündemi bağlamında bu programa yönelik bir taahhüt olan 2019 Nairobi Bildirisi, o zamandan bu yana çalışmalarına rehberlik etmiştir.

UNFPA, dünya insanlarının büyük çoğunluğuna ev sahipliği yapan 150’den fazla ülke ve bölgede faaliyet göstermektedir. Misyonu: Her hamileliğin istenilen şekilde olmasını, her doğumun güvenli olmasını ve her gencin potansiyelinin gerçekleşmesini sağlamaktır.

Uluslararası Nüfus ve Kalkınma Konferansı’nın (ICPD) 1994 Eylem Programı rehberliğinde UNFPA, misyonunu ilerletmek için hükümetler, sivil toplum ve diğer kuruluşlarla ortaklık yapmaktadır. UNFPA’nın çalışmaları, tüm insanların eşit haklara ve korunma hakkına sahip olduğu önermesine dayanmaktadır.

Bu alanda belirtilen bağışlar ve yardım projeleri, vakfımızın kurucusu Nurten Tatlıcı ve onun değerli oğlu Uğur Tatlıcı tarafından, 2009 yılında ebediyete uğurladıkları, ismi vakfımız ile yaşamaya devam eden yardımsever insan merhum Salih Tatlıcı anısına ve onun yardımseverliğini kendi benliklerinde yaşatmak için yapılmıştır.

Sevginin En Kutsal Kaynağı Tüm Annelerin Anneler Gününü Kutluyoruz

Sevgi, merhamet ve fedakârlık gibi güzel duyguların örnekleri olarak annelerimiz, hayatımızın en değerli hazineleridir. Bir annenin evladına olan merhametiyle mukayese edilebilecek derecede çok az insani duygu vardır.

Yüklendiğimiz sorumlulukları ve görevleri ifa ederken, annelerimizin  hayır dualarının en önemli güç kaynaklarımızdan biri olduğunu unutmamalıyız.

Başta aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan kıymetli şehit anneleri olmak üzere, tüm annelerin Anneler Günü’nü kutluyoruz.

 

Salih Tatlıcı Vakfı

Genel Müdürlüğü

Dünyamızı Güzelleştiren Tüm Annelerin Anneler Gününü Kutluyoruz

Varlığı ile bizlere güç veren, desteğini bizden esirgemeyen, hayatımızın her alanında özveriyi, sevgiyi ve duyarlılığı temsil eden ve geleceğimizin mimarı olan tüm annelerin “Anneler Günü” kutlu olsun.

Bu vesileyle Salih Tatlıcı Vakfı; her yıl anneler gününde şehit olan erbaş ve erlerimizin kıymetli annelerinin ve çocuklu eşlerinin maddi ve manevi her zaman yanında olan Mehmetçik Vakfı’na bağışta bulundu.

 

Nurten & Uğur Tatlıcı

Tüm Annelerin Anneler Gününü Kutluyoruz

Annelerimiz bizim en kıymetlilerimizdir.

Bizi dünyaya getiren, koşulsuz sevgi ve şefkatleriyle bizi koruyup kollayan, her sıkıntımızda yanımızda olup bize destek olan, bizim için her türlü zorluklara göğüs geren kutsal varlıklarımızdır.

Karşılıksız sevgileriyle, fedakarlıkları ile bize kol kanat geren tüm annelerin “Anneler Günü” kutlu olsun!

 

Nurten & Uğur Tatlıcı