Deprem Mağdurlarına Desteğimiz Devam Ediyor

Vakfımız; 6 Şubat 2023 tarihinde Hatay ilimizde yaşanan depremde 12 saat göçük altında kaldığı için sol ayağını diz hizasından kaybetmiş, eşi ve çocukları da yaralanmış bir “anneye” hayatını eski standartlarına göre kolaylaştırabileceği bir protez temin etmek için kampanya başlatan BEDD (Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği)’ne bağışta bulundu.

Engelsiz Bir Yaşam İçin Çaba Gösteren Kuruluşlara Desteğimiz Sürecek

Bağışla ilgili olarak Vakfımız Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Tatlıcı; “11 ilimizi etkileyen büyük deprem felaketinden yaralı kurtulan yurttaşlarımızın tekrar hayata bağlanarak derinden yaşadıkları bu acıları unutmasını temenni ediyoruz. Vakıf olarak; Hatay’da göçük altında kaldığı için sol bacağını diz hizasından kaybetmiş olan Rüzgar Hanım’a protez temin etmek için kampanya başlatan Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ne bağışta bulunduk. Rüzgar Hanım’ın en kısa zamanda sağlığına ve engelsiz bir yaşama kavuşmasını diliyoruz.“ dedi.

Otuz Yıllık Geçmişi İle Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD)

20 Temmuz 1993 tarihinde yardımlaşma derneği olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm ortopedik engellilerin eğitim, sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunarak sosyal dayanışmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bünyesinde bulunan engelli vatandaşlar için din, dil, ırk, bölge ve cinsiyet ayırımı gözetmeksizin gerekli desteği sağlamayı amaçlamaktadır. Gerçekleştirdiği  çalışmalarla engellerin yıkılmasında Türkiye’de öncü bir dernek haline gelmiştir. Türkiye’nin en çok bilinen  ve güvenilen  ilk yirmi sivil toplum kuruluşundan biri olarak, daha çok engelli vatandaşımıza hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Bedensel engelli çocuk ve gençlere tedavi, yardım ve eğitim imkanı sağlamaya  odaklanmış olup, ailelerinin ve genelde toplumun bilinçlendirmesiyle de bu kişilerin toplumsal yaşama  aktif katılımına öncülük yapmaktadır. Türkiye’de yaşayan engelli vatandaş sayısı yaklaşık olarak 13 milyonun üzerindedir. BEDD; engelli bireylerin yaşama katılmalarını sağlamak için kurulduğu 1993 yılından beri yaklaşık 45.185 engelliye, ihtiyaçlarına uygun tekerlekli sandalyeyi ulaştırmıştır.

BEDD; tekerlekli sandalye dağıtımlarında ihtiyaç sahipleri hakkında kapsamlı çalışmalar yürütüp, bireysel engelin yapısına uygun aracı temin etmek için çalışmalar yapmaktadır. Bu tekerlekli sandalyeler yurt çapında Valilik, Kaymakamlık veya Belediye Başkanlıkları ile birlikte 81 ilde düzenlenen dağıtım törenleri ile ihtiyaç sahibi engellilere teslim edilmektedir.

Bu alanda belirtilen bağışlar ve yardım projeleri, vakfımızın kurucusu Nurten Tatlıcı ve onun değerli oğlu Uğur Tatlıcı tarafından, 2009 yılında ebediyete uğurladıkları, ismi vakfımız ile yaşamaya devam eden yardımsever insan merhum Salih Tatlıcı anısına ve onun yardımseverliğini kendi benliklerinde yaşatmak için yapılmıştır.

Bedensel Engelli Çocuklar Akülü Sandalyelerine Kavuştu

Salih Tatlıcı Vakfı; sosyal hayata katılmalarının önündeki engelleri kaldırmak amacıyla  ihtiyaç duydukları  tekerlekli sandalye için acil yardım çağrısında bulunan BEDD (Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği) aracılığı ile bedensel engelli çocuklarımıza fonksiyonel akülü sandalyeler bağışladı.

Yaşama Sevinci İle Hayata Tutunan Bütün Engelli Çocuklarımızın Yanındayız

Bağışla ilgili olarak Vakfımız Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Tatlıcı; Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği ile geliştirilen işbirliğinin bir parçası olarak derneğin hayır amaçlı etkinliklerine daha önce Vakıf olarak vermiş olduğumuz  desteklerin yanında, ortopedik engelli çocuklarımızın tekerlekli sandalye ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla  akülü sandalye bağışladık. Engelli çocuklarımızın hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla yapılan tüm  çalışmalara her zaman destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Otuz Yıllık Geçmişi İle Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD)

20 Temmuz 1993 tarihinde yardımlaşma derneği olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm ortopedik engellilerin eğitim, sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunarak sosyal dayanışmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bünyesinde bulunan engelli vatandaşlar için din, dil, ırk, bölge ve cinsiyet ayırımı gözetmeksizin gerekli desteği sağlamayı amaçlamaktadır.

Gerçekleştirdiği  çalışmalarla engellerin yıkılmasında Türkiye’de öncü bir dernek haline gelmiştir. Türkiye’nin en çok bilinen  ve güvenilen  ilk yirmi sivil toplum kuruluşundan biri olarak, daha çok engelli vatandaşımıza hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Bedensel engelli çocuk ve gençlere tedavi, yardım ve eğitim imkanı sağlamaya  odaklanmış olup, ailelerinin ve genelde toplumun bilinçlendirmesiyle de bu kişilerin toplumsal yaşama  aktif katılımına öncülük yapmaktadır.

Türkiye’de yaşayan engelli vatandaş sayısı yaklaşık olarak 13 milyonun üzerindedir. BEDD; engelli bireylerin yaşama katılmalarını sağlamak için kurulduğu 1993 yılından beri yaklaşık 45.185 engelliye, ihtiyaçlarına uygun tekerlekli sandalyeyi ulaştırdı. Tekerlekli sandalye seçimlerinin kişiye özel yapılması gerekmektedir. Her sandalye her ihtiyaç sahibinin kullanabileceği şekilde olmayabilir.Bu sandalyelerin engellinin hayatını kolaylaştırması için ebatlarının, tasarımlarının ve özelliklerinin tamamen kişiye özgü olması gerekmektedir. Bu nedenle BEDD; tekerlekli sandalye dağıtımlarında ihtiyaç sahipleri hakkında kapsamlı çalışmalar yürütüp, bireysel engelin yapısına uygun aracı temin etmek için çalışma yapmaktadır. Böylece destekçiler de, yaptıkları bireysel veya kurumsal tekerlekli sandalye bağışlarının doğru kişilere ve en yararlı olacak şekilde iletildiğini bilerek, huzur içinde yardımda bulunmaktadırlar.

Bu tekerlekli sandalyeler yurt çapında Valilik, Kaymakamlık veya Belediye Başkanlıkları ile birlikte 81 ilde düzenlenen dağıtım törenleri ile ihtiyaç sahibi engellilere teslim ediliyor.

Bu alanda belirtilen bağışlar ve yardım projeleri, vakfımızın kurucusu Nurten Tatlıcı ve onun değerli oğlu Uğur Tatlıcı tarafından, 2009 yılında ebediyete uğurladıkları, ismi vakfımız ile yaşamaya devam eden yardımsever insan merhum Salih Tatlıcı anısına ve onun yardımseverliğini kendi benliklerinde yaşatmak için yapılmıştır.

Vakfımız’dan Deprem Bölgesindeki Bedensel Engellilere Destek

Vakfımız; deprem bölgesindeki engelli vatandaşlara destek olmak için acil yardım çağrısında bulunan BEDD (Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği)’ne bağışta bulundu.

Deprem bölgesinde mağdur olmuş engelli kardeşlerimiz ve ailelerine destek olduk

Bağışla ilgili olarak Vakfımız Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Tatlıcı; “Ülkemizi derinden sarsan deprem gerçeğinde kendilerini korumaktan ve seslerini duyurmakta zorlanan engelli kardeşlerimiz bizlerden çok acil destek beklemektedirler. Bizzat başta Hatay ve diğer illerde bulunan deprem mağduru engelli kardeşlerimize sahip çıkmak amacıyla kampanya başlatan BEDD (Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği)’ni gönülden destekliyoruz. Depremde kaybettiğimiz engelli vatandaşlarımıza rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.” dedi.

Otuz Yıllık Geçmişi İle Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD)

BEDD, 20 Temmuz 1993 tarihinde yardımlaşma derneği olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm ortopedik engellilerin eğitim, sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunarak sosyal dayanışmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bünyesinde bulunan engelli vatandaşlar için din, dil, ırk, bölge ve cinsiyet ayırımı gözetmeksizin gerekli desteği sağlamayı amaçlamaktadır.

Gerçekleştirdiği çalışmalarla engellerin yıkılmasında Türkiye’de öncü bir dernek haline gelmiştir. Türkiye’nin en çok bilinen ve güvenilen ilk yirmi sivil toplum kuruluşundan biri olarak, daha çok engelli vatandaşımıza hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Bedensel engelli çocuk ve gençlere tedavi, yardım ve eğitim imkanı sağlamaya odaklanmış olup, ailelerinin ve genelde toplumun bilinçlendirmesiyle de bu kişilerin toplumsal yaşama aktif katılımına öncülük yapmaktadır.

Kurulduğu günlerde maddi imkansızlıklarla mücadele eden BEDD, bugün yılda ortalama 5.000 engelli ihtiyaç sahibine yardım ulaştırmaktadır. BEDD’de ışık hiçbir zaman sönmemiş ve hizmete ara verilmemiştir. Gönül dostlarının ve bağışçılarının desteğiyle her geçen gün daha da güçlenmekte olan dernek engelleri kaldırmak için faaliyetlerine devam etmektedir.

Bu alanda belirtilen bağışlar ve yardım projeleri, vakfımızın kurucusu Nurten Tatlıcı ve onun değerli oğlu Uğur Tatlıcı tarafından, 2009 yılında ebediyete uğurladıkları, ismi vakfımız ile yaşamaya devam eden yardımsever insan merhum Salih Tatlıcı anısına ve onun yardımseverliğini kendi benliklerinde yaşatmak için yapılmıştır.

Salih Tatlıcı Vakfı’ndan Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD)’ne Destek

Bilindiği gibi; Dünya Engelliler Günü, Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılından bu yana her yıl 3 Aralık’ta kutlanan uluslararası bir farkındalık günüdür. Vakfımız; ülkemizde engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılmalarının önündeki engelleri kaldırmaya yönelik faaliyetleriyle saygın bir yer edinmiş olan BEDD (Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği)’ne bağışta bulundu. Bu vesileyle dernek Genel Başkanı Sayın Kemal Demirel tarafından bir teşekkür belgesi sunulmuştur.

Yaşama sevinci ile hayata tutunan bütün engelli bireylerin yanındayız

Bağışla ilgili olarak Vakfımız Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Tatlıcı; “Dünya engelliler günü; pek çok açıdan farklı engellerin aslında engel olmadığına dikkat çekmek ve her engelin kendi içinde pek çok farklı sorunları olduğunu göstermek, engelli kişilerin katkılarını ve başarılarını hedef alan konular üzerinde durulması bakımından çok önemli bir farkındalık projesidir. Bugün vesilesiyle engelleri dolayısıyla karşılaştıkları güçlüklerden yılmadan, azimle çalışan, kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize güç veren kardeşlerimizin yanında olduğumuzu belirterek, Vakfımız adına 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor ve kendilerine aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu bir yaşam diliyoruz.”dedi.

Yaklaşık 30 Yıllık Geçmişi İle Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD)

20 Temmuz 1993 tarihinde yardımlaşma derneği olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm ortopedik engellilerin eğitim, sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunarak sosyal dayanışmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bünyesinde bulunan engelli vatandaşlar için din, dil, ırk, bölge ve cinsiyet ayırımı gözetmeksizin gerekli desteği sağlamayı amaçlamaktadır. Gerçekleştirdiği çalışmalarla engellerin yıkılmasında Türkiye’de öncü bir dernek haline gelmiştir. Türkiye’nin en çok bilinen ve güvenilen ilk yirmi sivil toplum kuruluşundan biri olarak, daha çok engelli vatandaşımıza hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Bedensel engelli çocuk ve gençlere tedavi, yardım ve eğitim imkanı sağlamaya odaklanmış olup, ailelerinin ve genelde toplumun bilinçlendirmesiyle de bu kişilerin toplumsal yaşama aktif katılımına öncülük yapmaktadır. Kurulduğu günlerde maddi imkansızlıklarla mücadele eden BEDD, bugün yılda ortalama 5.000 engelli ihtiyaç sahibine yardım ulaştırmaktadır. BEDD’de ışık hiçbir zaman sönmemiş ve hizmete ara verilmemiştir. Gönül dostlarının ve bağışçılarının desteğiyle her geçen gün daha da güçlenmekte olan dernek engelleri kaldırmak için faaliyetlerine devam etmektedir.

Bu alanda belirtilen bağışlar ve yardım projeleri, vakfımızın kurucusu Nurten Tatlıcı ve onun değerli oğlu Uğur Tatlıcı tarafından, 2009 yılında ebediyete uğurladıkları, ismi vakfımız ile yaşamaya devam eden yardımsever insan merhum Salih Tatlıcı anısına ve onun yardımseverliğini kendi benliklerinde yaşatmak için yapılmıştır.

Nurten ve Uğur Tatlıcı’dan Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD)’ne Destek

Merhum işadamı Salih Tatlıcı’nın eşi Nurten Tatlıcı ile oğulları Uğur Tatlıcı,

ülkemizde özellikle ortopedik engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata katılmalarının önündeki engelleri kaldırmaya yönelik faaliyetleriyle saygın bir yer edinmiş olan BEDD (Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği)’ne bağışta bulundu. Bu vesileyle dernek Genel Başkanı Sayın Kemal Demirel tarafından bir teşekkür belgesi sunulmuştur.

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ne desteğimiz devam edecek

Bağışla ilgili olarak Uğur Tatlıcı; “Rahmetli babam engelli kardeşlerimize daima sevgi ve şefkatle yaklaşır, zor bir hayat yaşadıklarını derinden hissederek her fırsatta dertlerine ortak olmaya çalışırdı. Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği ile geliştirilen işbirliğinin bir parçası olarak daha önce engelli ailelerin okul çağındaki çocuklarına verilen eğitim yardımı ve derneğin hayır amaçlı etkinliklerine verilen desteklerin yanında, ortopedik engelli vatandaşlarımızın tekerlekli sandalye ve diğer donanım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapılan çalışmalara da  annem ile birlikte her zaman destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yaklaşık 30 Yıllık Geçmişi İle Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD)

20 Temmuz 1993 tarihinde yardımlaşma derneği olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm ortopedik engellilerin eğitim, sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunarak sosyal dayanışmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bünyesinde bulunan engelli vatandaşlar için din, dil, ırk, bölge ve cinsiyet ayırımı gözetmeksizin gerekli desteği sağlamayı amaçlamaktadır. Gerçekleştirdiği  çalışmalarla engellerin yıkılmasında Türkiye’de öncü bir dernek haline gelmiştir. Türkiye’nin en çok bilinen  ve güvenilen  ilk yirmi sivil toplum kuruluşundan biri olarak, daha çok engelli vatandaşımıza hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Bedensel engelli çocuk ve gençlere tedavi, yardım ve eğitim imkanı sağlamaya  odaklanmış olup, ailelerinin ve genelde toplumun bilinçlendirmesiyle de bu kişilerin toplumsal yaşama  aktif katılımına öncülük yapmaktadır. Kurulduğu günlerde maddi  imkansızlıklarla mücadele eden BEDD, bugün yılda ortalama 5.000 engelli ihtiyaç sahibine yardım ulaştırmaktadır. BEDD’de ışık hiçbir zaman sönmemiş ve hizmete ara verilmemiştir. Gönül dostlarının ve bağışçılarının desteğiyle her geçen gün daha da güçlenmekte olan dernek engelleri kaldırmak için faaliyetlerine devam etmektedir.

Bu alanda belirtilen bağışlar ve yardım projeleri, vakfımızın kurucusu Nurten Tatlıcı ve onun değerli oğlu Uğur Tatlıcı tarafından, 2009 yılında ebediyete uğurladıkları, ismi vakfımız ile yaşamaya devam eden yardımsever insan merhum Salih Tatlıcı anısına ve onun yardımseverliğini kendi benliklerinde yaşatmak için şahsi gelirleri ile yapılmıştır.

Nurten ve Uğur Tatlıcı’ya BEDD’den Teşekkür Belgesi

Merhum işadamı Salih Tatlıcı’nın eşi Nurten Tatlıcı ile oğulları Uğur Tatlıcı’nın engelli vatandaşlarımız ve ailelerinin önündeki engelleri kaldırmaya yönelik duyarlılıklarına Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD) Genel Başkanı Sayın Kemal Demirel’den anlamlı bir teşekkür belgesiyle yanıt geldi.

Vefalı dostlukları ile Nurten & Uğur Tatlıcı engelli kardeşlerimizle elele

Bağışla ilgili olarak Uğur Tatlıcı; “Engelliler toplum içinde çok zorluklarla mücadele etmekteler. Bu zorlukların en yıpratıcı olanı hiç kuşkusuz insanların davranışları, tavırları, bakış açılarıdır. Eğer biz engelli dostlarımıza, kardeşlerimize destek olursak onların hayatlarını kolaylaştırırsak, geleceğe ümitle bakmalarını sağlarız. Bunun için elele vermeli engellilerimize sahip çıkmalıyız.” dedi.

Yaklaşık 30 Yıllık Geçmişi İle Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD)

20 Temmuz 1993 tarihinde yardımlaşma derneği olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm ortopedik engellilerin eğitim, sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunarak sosyal dayanışmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bünyesinde bulunan engelli vatandaşlar için din, dil, ırk, bölge ve cinsiyet ayırımı gözetmeksizin gerekli desteği sağlamayı amaçlamaktadır. Gerçekleştirdiği çalışmalarla engellerin yıkılmasında Türkiye’de öncü bir dernek haline gelmiştir. Türkiye’nin en çok bilinen ve güvenilen ilk yirmi sivil toplum kuruluşundan biri olarak, daha çok engelli vatandaşımıza hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Bedensel engelli çocuk ve gençlere tedavi, yardım ve eğitim imkanı sağlamaya odaklanmış olup, ailelerinin ve genelde toplumun bilinçlendirmesiyle de bu kişilerin toplumsal yaşama aktif katılımına öncülük yapmaktadır. Kurulduğu günlerde maddi imkansızlıklarla mücadele eden BEDD, bugün yılda ortalama 5.000 engelli ihtiyaç sahibine yardım ulaştırmaktadır.

BEDD’de ışık hiçbir zaman sönmemiş ve hizmete ara verilmemiştir. Gönül dostlarının ve bağışçılarının desteğiyle her geçen gün daha da güçlenmekte olan dernek engelleri kaldırmak için faaliyetlerine devam etmektedir.

Bu alanda belirtilen bağışlar ve yardım projeleri, vakfımızın kurucusu Nurten Tatlıcı ve onun değerli oğlu Uğur Tatlıcı tarafından, 2009 yılında ebediyete uğurladıkları, ismi vakfımız ile yaşamaya devam eden yardımsever insan merhum Salih Tatlıcı anısına ve onun yardımseverliğini kendi benliklerinde yaşatmak için şahsi gelirleri ile yapılmıştır.

Nurten ve Uğur Tatlıcı’dan Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD)’ne Burs Yardımı

Merhum işadamı Salih Tatlıcı’nın eşi Nurten Tatlıcı ile oğulları Uğur Tatlıcı, Türkiye’de 20 yılı aşkın süredir özellikle ortopedik engelli vatandaşlarımızın önündeki engellerin kaldırılarak, onların sosyal hayata daha aktif olarak katılması için gerçekleştirdiği başarılı faaliyetleriyle bilinen Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD)’ne burs yardımında bulundu.

Çocuklarımızın Başarısıyla Gurur Duyduk

Bağışla ilgili olarak Uğur Tatlıcı; “Rahmetli babam ‘engelli insanlara saygı, insanlığa saygıdır’ derdi. Hayatı paylaşabilmemiz için hiç bir engel yoktur. Burs desteği sağlanan engelli çocuklarımızla, engelli ailelerin okul çağındaki çocuklarının başarıları bizlere büyük bir mutluluk verdi. Burs desteği sağladığımız ilk ve ortaokul çağındaki öğrencilerimizin karnelerini “Pekiyi” dereceyle almaları yanında, bir öğrencimizin de teşekkür belgesi almasından dolayı öğrencilerimizle gurur duyduk. Ülkemizde ve dünyada engelliler ve onların çocukları eğitim, sağlık ve kültürel faaliyetler gibi toplumsal yaşamda önemli yeri olan konularda diğer bireyler gibi eşit haklara sahiptir. Engellilerin ve onların çocuklarının sorunlarına dikkat çekmek amacıyla yapılan etkinliklerin ve paylaşımların toplumsal farkındalık açısından büyük önem taşıdığına inanıyoruz. Bu yolda atılacak her adıma annem ile birlikte her zaman destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Yaklaşık 30 Yıllık Geçmişi İle Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD)

BEDD, 20 Temmuz 1993 tarihinde yardımlaşma derneği olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm ortopedik engellilerin eğitim, sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunarak sosyal dayanışmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bünyesinde bulunan engelli vatandaşlar için din, dil, ırk, bölge ve cinsiyet ayırımı gözetmeksizin gerekli desteği sağlamayı amaçlamakta ve gerçekleştirdiği  çalışmalarla engellerin yıkılmasında Türkiye’de öncü bir dernek haline gelmiştir.

Türkiye’nin en çok bilinen  ve güvenilen  ilk yirmi sivil toplum kuruluşundan biri olarak, daha çok engelli vatandaşımıza hizmet etmeyi amaçlayan BEDD, bedensel engelli çocuk ve gençlere tedavi, yardım ve eğitim imkanı sağlamaya  odaklanmış olup, ailelerinin ve genelde toplumun bilinçlendirmesiyle de bu kişilerin toplumsal yaşama aktif katılımına öncülük yapmaktadır.

Kendisine ait tam donanımlı genel merkezi, akademik danışmanları  ve derneğin yan kuruluşu DENİ İktisadi Şirketi ile kökleşen BEDD, kamu yararına faaliyette bulunan kurumsal bir yapıya sahiptir. Yardımlarını yaklaşık 30 yıldır ülke çapında valilikler, kaymakamlık ve belediye başkanlıkları ile el ele dağıtan dernek bugüne kadar 180’i devletten olmak üzere, 300’e yakın ödül almıştır. Kurulduğu günlerde maddi imkansızlıklarla mücadele eden BEDD, bugün yılda ortalama 5.000 engelli ihtiyaç sahibine yardım ulaştırmaktadır. BEDD’de ışık hiçbir zaman sönmemiş ve hizmete ara verilmemiştir. Gönül dostlarının ve bağışçılarının desteğiyle her geçen gün daha da güçlenmekte olan dernek engelleri kaldırmak için faaliyetlerine devam etmektedir.

Bu alanda belirtilen bağışlar ve yardım projeleri, vakfımızın kurucusu Nurten Tatlıcı ve onun değerli oğlu Uğur Tatlıcı tarafından, 2009 yılında ebediyete uğurladıkları, ismi vakfımız ile yaşamaya devam eden yardımsever insan merhum Salih Tatlıcı anısına ve onun yardımseverliğini kendi benliklerinde yaşatmak için şahsi gelirleri ile yapılmıştır.

Uğur ve Nurten Tatlıcı’dan Engelli Ailelerin Çocuklarına Eğitim Desteği

Merhum işadamı Salih Tatlıcı’nın eşi Nurten Tatlıcı ile oğulları Uğur Tatlıcı,

ailelerinde bedensel engelli bir yakını bulunan ve bu yüzden çocuklarının eğitimlerini sürdürmelerinde maddi imkansızlık yaşayan aileler ile bedensel engelli vatandaşlarımızın ilköğretim çağındaki çocuklarının eğitimlerine destek için Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD)’ne yine burs yardımında bulundu.

Toplumsal Dayanışma İle Engelsiz Yaşam Her Zaman Olanaklıdır

Bağışla ilgili olarak Uğur Tatlıcı; “Rahmetli babam her zaman bize <unutmayın her sağlıklı insan yarının engelli adayıdır, hayatı paylaşmak için hiçbir engel yoktur> derdi.. Engelli kardeşlerimize her zaman destek olmayı bir insanlık borcu olarak görürdü. Bizi biz yapan kalbimizdir. Sevgi, dayanışma ve empati ile engelsiz bir yaşamı hep birlikte inşa edebiliriz.

BEDD yirmi yılı aşkın bir süredir, engellinin önündeki engellerin kaldırılması için çalışan bir dernek. Çok sayıda kamu ve özel kuruluş yanında, vatandaşlarımızdan da destek alan anlamlı çalışmaları var. Biz de kendilerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ailelerinde bedensel engelli bir yakını olan ve bu yüzden okumak için yeterli maddi

destekten yoksun kalmış ilköğretim çağındaki çocuklarımıza BEDD aracılığıyla eğitim desteği sağlıyoruz. Bu vesileyle; annem ve ben tüm engelli kardeşlerime ve onların özverili ailelerine  sevgi ve saygılarımızı sunar, her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini isteriz.” dedi.

Yaklaşık 30 Yıllık Geçmişi İle Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD)

BEDD, 20 Temmuz 1993 tarihinde yardımlaşma derneği olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan tüm ortopedik engellilerin eğitim, sağlık ihtiyaçlarına katkıda bulunarak sosyal dayanışmasını sağlamak amacıyla kurulmuştur. Bünyesinde bulunan engelli vatandaşlar için din, dil, ırk, bölge ve cinsiyet ayırımı gözetmeksizin gerekli desteği sağlamayı amaçlamakta ve gerçekleştirdiği  çalışmalarla engellerin yıkılmasında Türkiye’de öncü bir dernek haline gelmiştir.

Türkiye’nin en çok bilinen  ve güvenilen  ilk yirmi sivil toplum kuruluşundan biri olarak, daha çok engelli vatandaşımıza hizmet etmeyi amaçlayan BEDD, bedensel engelli çocuk ve gençlere tedavi, yardım ve eğitim imkanı sağlamaya  odaklanmış olup, ailelerinin ve genelde toplumun bilinçlendirmesiyle de bu kişilerin toplumsal yaşama aktif katılımına öncülük yapmaktadır.

Kendisine ait tam donanımlı genel merkezi, akademik danışmanları  ve derneğin yan kuruluşu DENİ İktisadi Şirketi ile kökleşen BEDD, kamu yararına faaliyette bulunan kurumsal bir yapıya sahiptir. Yardımlarını yaklaşık 30 yıldır ülke çapında valilikler, kaymakamlık ve belediye başkanlıkları ile el ele dağıtan dernek bugüne kadar 180’i devletten olmak üzere, 300’e yakın ödül almıştır. Kurulduğu günlerde maddi imkansızlıklarla mücadele eden BEDD, bugün yılda ortalama 5.000 engelli ihtiyaç sahibine yardım ulaştırmaktadır. BEDD’de ışık hiçbir zaman sönmemiş ve hizmete ara verilmemiştir. Gönül dostlarının ve bağışçılarının desteğiyle her geçen gün daha da güçlenmekte olan dernek engelleri kaldırmak için faaliyetlerine devam etmektedir.

Bu alanda belirtilen bağışlar ve yardım projeleri, vakfımızın kurucusu Nurten Tatlıcı ve onun değerli oğlu Uğur Tatlıcı tarafından, 2009 yılında ebediyete uğurladıkları, ismi vakfımız ile yaşamaya devam eden yardımsever insan merhum Salih Tatlıcı anısına ve onun yardımseverliğini kendi benliklerinde yaşatmak için şahsi gelirleri ile yapılmıştır.

Bedensel Engelli Ailelerin Çocuklarına Eğitim Yardımı

Merhum işadamı Salih Tatlıcı’nın eşi Nurten Tatlıcı ile oğlu Uğur Tatlıcı’nın eğitim alanındaki destekleri devam ediyor. Uğur ve Nurten Tatlıcı son olarak Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’ne yaptıkları bağışla, bedensel engelli ailelerin ilköğretim çağındaki çocukları için eğitim desteği sağladılar.

Uğur Tatlıcı ile annesi Nurten Tatlıcı, merhum işadamı hayırsever insan Salih Tatlıcı’nın kendilerine sözlü vasiyeti olan, ihtiyaç sahibi insanlara destek olmaları yönündeki öğütlerini yerine getirmeye devam ediyorlar. Bu yöndeki bağışlarına son olarak, ülkemizde ortopedik bedensel engeli olan vatandaşlarımıza hizmet eden önde gelen sivil toplum kuruluşlarından Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği vasıtasıyla, bedensel engelli ailelerin ilköğretim çağındaki çocuklarına eğitim desteği sağladılar.

Uğur Tatlıcı: “Engelli vatandaşlarımızla dayanışma ve desteğimize devam edeceğiz”

Konuyla ilgili olarak Uğur Tatlıcı, “Merhum babam Salih Tatlıcı, hayattayken ihtiyaç sahibi insanlara yardım eden hayırsever bir insandı ve bize de bu yönde vasiyeti vardı. Annemle birlikte babam adına yaptığımız yardım ve bağışlarla, onun anısını saygıyla yaşatmaya çalışıyoruz. Engelli vatandaşlarımıza özellikle destek oluyoruz. Engellilerin sosyal hayata katılmalarının önündeki engelleri kaldırma yönündeki dikkat çekici çalışmalarıyla, ülkemizdeki önemli sivil toplum kuruluşlarından biri olan Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği’yle geliştirdiğimiz dayanışma ile de, bedensel engelli ailelerin ilköğretim çağındaki çocuklarına eğitim desteği sağlayarak ortopedik engelli vatandaşlarımızın yanında olmak istedik. Bedensel engelli vatandaşlarımıza desteğimize ve onlarla dayanışmamıza devam edeceğiz” açıklaması yapmıştır.

Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği

1993 yılından beri faaliyette olan Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği (BEDD), Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan bir dernek statüsü alarak, ülkemizdeki ortopedik engeli olan vatandaşlarımızın eğitim ve sağlık ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında, engellilerin önündeki engellerin kaldırılarak sosyal hayata daha aktif katılmaları ve sosyal dayanışmaları için çok önemli çalışmalar yapmaktadır. Dernek, çok sayıda devlet ve kurum ödülü aldığı bütün bu etkinlikleriyle beraber, engellileri temsil eden diğer sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak geliştirdiği sosyal faaliyetlerle de, engellilerin sorunlarıyla ilgili toplumda farkındalık yaratacak eğitim ve tanıtım çalışmalarında bulunmaktadır..

Bu alanda belirtilen bağışlar ve yardım projeleri, vakfımızın kurucusu Nurten Tatlıcı ve onun değerli oğlu Uğur Tatlıcı tarafından, 2009 yılında ebediyete uğurladıkları, ismi vakfımız ile yaşamaya devam eden yardımsever insan merhum Salih Tatlıcı anısına ve onun yardımseverliğini kendi benliklerinde yaşatmak için şahsi gelirleri ile yapılmıştır.